بهترین تورهای نخجوان

با مشاوران ما در ماکان سیر آسمان بهترین تجربه سفر در انتظار شماست. در لیست زیر بهترین تورهای نخجوان را برای شما گرد آوری کردیم تا با خیال آسوده از بین ده ها تور انتخاب لذت بخشی داشته باشید.

مشاوره با کارشناس
نخجوان
جدیدترین تورهای نخجوان

جستجو و انتخاب بین جدیدترین تورهای نخجوان

+ نمایش بیشتر
توضیحات بیشتر سفر نخجوان

سوالات متداول کاربران درباره تور نخجوان

همه چیز درباره تور نخجوان

تور نخجوان

تور نخجوان یکی از تورهای مسافرتی است که به علت نزدیکی به ایران و پایین بودن قیمت تور مورد استقبال هموطنان قرار گرفته است. آذربایجان از نظر موقعیت جغرافیایی در شمال ایران قرار دارد. به علت تاریخچه غنی و شرایط جوی مناسب هر ساله مسافران زیادی به خود جذب می کند. از دیگر دلایل جذب گردشگران ایرانی به نخجوان وجود زیرساخت های گردشگری، تسهیلات و امکانات سفر و خدمات تفریحی می باشد. تور شهر نخجوان به صورت هوایی و زمینی برگزار می شود. اما به علت نبود پرواز مستقیم ایران به نخجوان و قیمت بالای پروازهای توقف دار بهتر است از تورهای زمینی استفاده کرد.

راه های برگزاری تور نخجوان

همان طور که قبلا اشاره شد برای برگزاری تور نخجوان باید به صورت هوایی یا زمینی اقدام نمود که به شرح زیر است:

برگزاری تور نخجوان از طریق وسیله نقلیه شخصی

برگزاری تور نخجوان

شهر جلفا مرز مشترک بین ایران و نخجوان است. این مرز زمینی بوده و گردشگران با استفاده از وسیله نقلیه شخصی می توانند به شهر سفر کنند. جهت اجرای تور نخجوان بایستی از تهران به تبریز رفت که تقریبا 7 الی 8 ساعت به طول می انجامد. سپس حدود 1 الی 2 ساعت دیگر زمان لازم است تا وارد شهر جلفا شد. زمان رسیدن به مرز بایستی ماشین خود را در پارکینگ بگذارید. همچنین قبلا پول خود را به منات ( واحد پول آذربایجان ) تبدیل نموده تا در مرز با مشکل مواجه نشوید.

در گیت مرزی کشور ایران پاسپورت مسافر بررسی می شود. سپس فرد از گیت عبور می کند و به شهر نخجوان وارد می شود. البته بایستی به ازای هر نفر جهت اخذ ویزا  20 منات پرداخت شود سپس مسافر مسیر را ادامه دهد. بررسی پاسپورت برای چندین بار در طول مسیر تکرار می شود. به محض ورود گردشگر به نخجوان تاکسی متعددی در انتظار هستند که آن ها را به مرکز شهر ببرند.  هزینه تاکسی برای هر نفر در نخجوان تقریبا 2 منات است.

برگزاری تور نخجوان از طریق پروازهای هواپیما

اکثر گردشگران تور نخجوان را به دلیل قیمت مناسب انتخاب می نمایند. البته در حال حاضر پرواز مستقیم تهران به شهر نخجوان توسط هیچ کدام از ایرلاین های داخلی انجام نمی گیرد. در نتیجه بایستی تنها از طریق ترکیش ایرلاین اقدام نمود. امروزه با افزایش نرخ مداوم ارز، لازم است برای پروازهای یک طرفه به ازای هر نفر 3 میلیون تومان پرداخت نمود. این پرواز 3 ساعته هزینه زیادی را برای مسافر در بر می گیرد.

تور گروهی نخجوان

تور گروهی نخجوان

تور نخجوان می تواند به صورت گروهی برگزار شود. زیرا تورهای تک نفره بسیار هزینه بر می باشد. این هزینه در مرحله اول بلیط هواپیما را در بر می گیرد. همچنین رانندگی از شهر تهران تا جلفا کسل کننده است. زیرا بایستی بدون توقف حدود 10 ساعت رانندگی کرد. این بازه زمانی برای رانندگی از لذت سفر می کاهد. در حال حاضر تورهای دو شبه و یا سه شبه در شهر نخجوان برگزار می شوند.بنابراین  در هر کدام از این تورها گردشگران می توانند از اتوبوس های VIP استفاده کنند. این اتوبوس ها انقدر راحت هستند که مسافران با خوابیدن در آن از طولانی بودن مسیر بی خبر می مانند.

تور نخجوان همه چیز را جهت تجربه سفری مقرون به صرفه و عالی برای گردشگران فراهم می نماید. مسافران با استفاده از تور به گشت و گذار در شهر می پردازند و دیدن جاذبه های نخجوان را تجربه می کنند. همچنین در زمان بازدید یک نفر به عنوان لیدر فارسی زبان با مسافران همراه خواهد بود. این لیدر اطلاعات مربوط به جاذبه های شهر نخجوان را در اختیار گردشگران می گذارد.

قیمت تور نخجوان

قیمت تور نخجوان از طریق زمینی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. قیمت این تورها با دیگر تورهای خارجی قابل قیاس نبوده و در عین حال می توان از یک سفر خارجی لذت برد. خوشبختانه تورها به گردشگران این اختیار را می دهند تا خود تعیین کننده قیمت تور شهر نخجوان باشند. بنابراین مسافران با انتخاب هتل های گوناگون، قیمت تور را مناسب با بودجه مدنظر تعدیل می نمایند.

بهترین زمان جهت برگزاری تور نخجوان

نخجوان منطقه ای تقریبا نیمه بیابانی می باشد که فصل پاییز بهترین زمان برای سفر به این شهر و انتخاب تور نخجوان است. زیرا در این فصل دمای هوا 20 الی 35 درجه سانتی گراد بوده و آسمانی صاف و آبی دارد. بنابراین گردشگران بدون وجود گرمای تابستان می توانند زمان خود را جهت بازدید از منطقه های روباز به حداکثر ممکن برسانند. افرادی که تحمل گرمای مناطق کویری برایشان ممکن است، می توانند در اواسط تابستان به نخجوان سفر کنند. در این فصل دما حدود 30 الی 35 درجه سانتی گراد بوده و آسمان مدام آفتابی و صاف می باشد. همچنین شرایط جوی فصل بهار همچون فصل پاییز است با این تفاوت میزان بارش باران در این فصل مقایسه با پاییز بیشتر است.

هزینه حمل و نقل در نخجوان

قیمت تور نخجوان

هنگام رزرو تور نخجوان در مورد هزینه حمل و نقل توضیحات مختصری داده می شود. بهترین وسیله جهت حمل و نقل همان تاکسی می باشد. زیرا نرخ کرایه تاکسی در این شهر مناسب است. همچنین به خاطر اینکه گردشگران با مشکل مواجه نشوند، بهتر است مقداری بر زبان آذری تسلط داشته باشند. چون در مسیرهای  خارج از شهر به راحتی می توانند با راننده بر سر قیمت به توافق برسند.

جاهای دیدنی شهر نخجوان

مسلما هر گردشگری قبل از سفر به مقصد مدنظر در مورد مراکز خرید و مکان های دیدنی آنجا تحقیق می کند. بنابراین قبل از رزرو تور نخجوان بایستی از اکثر جاهای دیدنی آن مطلع شد. سپس اقدام به رزرو تور و سفر نمود. شهر نخجوان به علت قدمت تاریخی خود که به دوران حضرت نوح بر می گردد مکان های دیدنی زیادی دارد. این جاذبه های تاریخی گردشگران زیادی به خود جذب کرده که به شرح زیر می باشند.

مقبره حضرت نوح

یکی از جاذبه های گردشگری تور نخجوان مقبره حضرت نوح است. مطابق افسانه قدیمی حضرت نوح در این مکان به خاک سپرده و آرامگاه او محسوب می شود. قدت این مقبره به قرن 8 تا 12 میلاد مسیح بر می گردد. ستون بزرگی در این آرامگاه وجود دارد که به اعتقاد برخی پیکر بی جان حضرت نوح در زیر آن مدفون شده است.

موزه مردم شناسی و تاریخ شهر نخجوان

گردشگران علاقه مند به بناها و اشیای تاریخی به محض شنیدن نام کشور آذربایجان، موزه تاریخی شهر نخجوان را در ذهن خود تصور می کنند. درنتیجه آذربایجان مدام در حال برگزاری تور نخجوان برای علاقمندان به تاریخ است. افتتاح این موزه به سال 1924 میلادی بر می گردد. موزه نخجوان دارای اشیای قدیمی، ابزارآلات کهن و سفال است که تقریبا تاریخ 50 سال از این شهر را به نمایش می گذارد.

غار اصحاب کهف

مکان های زیادی به نام غار اصحاب کهف در سراسر دنیا وجود دارد. یکی دیگر از این مکان ها در شمال شرقی شهر نخجوان واقع در شهرستان بابک است. حال نام شهرستان بابک برگرفته از بابک خرمدین همان سردار شجاع ایرانی است.  زائران زیادی با هدف ادای نذر و زیارت به غار اصحاب کهف می آیند. این مکان تا ورودی غار به مسیر پلکانی مجهز می باشد. در قسمتی از مسیر غار مسجدی با خشت هایی به رنگ سرخ ساخته شده که زائران در آنجا به دعا و نماز می پردازند. همچنین نذرهای خود را بین دیگر گردشگران و زائران پخش می کنند.

تور نخجوان برای آسایش گردشگران و زائران در محوطه غار امکاناتی همچون چایخانه، رستوران، بوفه و … تدارک دیده است. ناگفته نماند که داخل این غار سنگ هایی روی هم چیده شده که گردشگران زیادی را به خود جذب می نماید. این سنگ چین ها جهت طلب آرزو یا خواسته چیده شده اند.

مقبره مومنه خاتون

بهترین زمان جهت برگزاری تور نخجوان

مگر می شود تور نخجوان را انتخاب کرد و از بنای تاریخی مقبره مومنه خاتون دیدار نکرد.این بنا با شکل هندسی هشت ضلعی در بخش غربی شهر نخجوان واقع شده است. شمس الدین دنیز در سال 1186 حکم ساخت این بنا رای برای همسر خود مومنه خاتون صادر کرد. قدمت این مقبره به قرن 12 میلادی بر می گردد. کاشی هایی به رنگ فیروزه ای با نقاشی خطوط کوفی بر زیبایی این شاهکار معماری افزوده است.

موزه قوچ های سنگی

زمانی که با تور نخجوان به این شهر سفر می کنید و از مقبره مومنه خاتون دیدار می نماید با یک تیر دو نشان را زده اید. زیرا موزه قوچ های سنگی در فضایی روباز و در نزدیگی آرامگاه مومنه خاتون قرار دارد. گذشتگان معتقد بودند که با نصب قوچ های سنگی روی مزار مردگان آنها را از ارواح شیطانی دور می کردند. همچنین باروری و قدرت را برای افراد منطقه به ارمغان می آوردند. این موزه چشم اندازی منحصر به فرد و زیبا از کوه آرارات را در اختیار گردشگران می گذارد. در نتیجه بازدید  از این موزه دو برابر می شود.

مسجد جامع نخجوان  (مسجد رسول الله (ص))

گردشگران مطیع دین اسلام علاقه وافری به بازدید از مسجد جامع نخجوان دارند. بنابراین در مرحله اول با تهیه تور نخجوان دیدار با این مسجد را سرلوحه قرار می دهند. قدمت این مسجد به قرن 18 میلادی باز می گردد که برای سال های زیادی محل عبادت مسلمانان شهر نخجوان بوده است. این مسجد 11 متر از سطح زمین ارتفاع دارد. همچنین کاشی های پر نقش و نگار و زیبای ایرانی جلوه خاصی به آن داده است.

موزه فرش نخجوان ( خان سارایی )

برخی مواقع هدف از برگزاری تور نخجوان تجارت است. برای مثال کارشناسان فرش با هدف بازدید از موزه خان سارایی به شهر نخجوان سفر می کنند. سپس با مشاهده دقیق این موزه سطح علمی خود را بالا می برند که نتیجه آن داشتن تبحر زیاد در خرید و فروش فرش است.قدمت این موزه به قرن 18 میلادی بر می گردد که با سبک معماری شرقی آمیخته شده است. این بنا در سال 1998 عنوان موزه فرش شهر نخجوان را به خود اختصاص داد. در موزه خان سارایی، 305 تخته از فرش نفیس به همراه خورجین، شماخ، مفرش، پالاز، گلیم و جاجیم وجود دارد. گردشگران و تاجران می توانند از این موزه بازدید نمایند.

دریاچه باتابات

یکی از کلیدی ترین جاذبه های گردشگری تور نخجوان دریاچه باتابات می باشد که در شمال شرقی رشته کوه های قفقاز قرار دارد. این دریا دارای آبی شیرین با املاح معدنی غنی است که بیماریهای گوارشی را درمان می کند. اطراف دریاچه با گیاهان متنوعی پوشش داده شده است که جلوه چشم نوازی را در مقابل دید مسافران قرار می دهد. این منطقه دارای زمستان و تابستانی با هوای معتدل و ملایم است. همچنین با مجموعه ای از رستوران ها، هتل ها، کافه ها، غذاهای محلی و آب درمانی در حال جذب مشتری می باشد. در حالت کلی بهترین زمان جهت بازدید از این دریاچه ماه های خرداد و اردیبهشت است.

برج آلینجا/ تور نخجوان

آیا تور نخجوان از امنیت کافی برخوردار است؟

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری تور نخجوان برج آلینجا است. این قلعه تماشایی در غرب ده خانقاه و بر ارتفاعات کوهستان قرار دارد. ارتفاع این بنا از سطح دریا 1811 متر می باشد. گردشگرانی که به کوهنوردی علاقه دارند قلعه آلینجا را برای پیاده روی انتخاب می نمایند. زیرا هدف آنها از بازدید این قلعه، مشاهده معماری باشکوه می باشد.مسیر صعود آلینجا شیب دار بوده و بایستی نیم ساعت پیاده روی کرد تا به آنجا رسید.

چشمه سیراب/ تور نخجوان

چشمه سیراب در شمال شرقی شهر نخجوان در شهر بابک و روستای سیراب واقع می باشد. وجود مواد معدنی و املاح مفید در این آب گردشگران زیادی را وادار به تهیه تور نخجوان کرده است. اولین کارخانه آب معدنی در سال 1951 تحت عنوان سیراب ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفت. البته در سال 2003 این کارخانه به تکنولوژی روز دنیا مجهز شد که در حال حاضر نیز آب معدنی تولید می کند.

آیا تور نخجوان از امنیت کافی برخوردار است؟

زمانی که آژانس های معتبر اقدام به برگزاری تور نخجوان می کنند مسلما از امنیت آن اطمینان دارند. بنابراین نخجوان همچون شهرهایی با گردشگران محدود از امنیت کافی برخوردار می باشد. بنابراین گردشگران در سطح شهر و در طول شب با خیال راحت می توانند قدم بزنند. این شهر در فصل تابستان و یا ایام نوروز کنسرت هایی با حضور خوانندگان ایرانی و آذربایجانی برای گردشگران برگزار می کند. درنتیجه اگر در طول این فصل به نخجوان سفر نماید علاوه بر دیدن جاذبه های گردشگری، سرگرمی های هیجان انگیزی تجربه خواهید کرد.