بهترین تورهای وان

با مشاوران ما در ماکان سیر آسمان بهترین تجربه سفر در انتظار شماست. در لیست زیر بهترین تورهای وان را برای شما گرد آوری کردیم تا با خیال آسوده از بین ده ها تور انتخاب لذت بخشی داشته باشید.

مشاوره با کارشناس
وان
جدیدترین تورهای وان

جستجو و انتخاب بین جدیدترین تورهای وان

+ نمایش بیشتر
توضیحات بیشتر سفر وان

سوالات متداول کاربران درباره تور وان

کسانی که مدام به دنبال سفرهای خارجی کم هزینه هستند می توانند تور وان را انتخاب نمایند. شهر وان در شرق ترکیه قرار گرفته که فاصله کمی با شهرهای مرز کشور ایران دارد. همچنین دلایل دیگری می تواند بر ارزش سفر به این شهر بیفزاید. شهر وان سالیانه میزبان مسافران و گردشگران زیادی در ایران است. این شهر به علت هزینه پایین سفر، جاذبه های گردشگری و فرصت خرید به یکی از تورهای خارجی پرطرفدار تبدیل شده است. طوری که برخی از گردشگران در طول سال چندین بار به شهر وان سفر می کنند. این شهر با وجود جمعیت 400 نفری دارای مراکز خرید ارزان و متنوع بوده که سالانه گردشگران زیادی به خود جذب می کند.

دلیل سفر به ترکیه و تهیه تور وان

مسافت مناسب

تور وان ترکیه بیشتر به صورت زمینی برگزار می شود. زیرا برخلاف دیگر تورهای ترکیه مسافت کمی با شهرهای ایران دارد. درنتیجه هزینه کمتری برای مسافر در بر می گیرد. برخی مواقع تور شهر وان نسبت به تورهای داخلی ترکیه از قیمت پایین تری برخوردار می باشد.

جاذبه های گردشگری تور وان

جاذبه های گردشگری تور وان

زمانی که مسافر تور وان را برای سفر به کشور ترکیه انتخاب می کند باید از جاذبه های گردشگری آن مطلع شود. مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر به شرح زیر می باشند.

 • پارک آبی چاغداش وان
 • آبشار مرادیه
 • قلعه وان
 • پارک کورتولوش
 • کتیبه خشایار شاه
 • موزه وان
 • شهر احلات
 • کلیسای ارمنی صلیب مقدس یا کلیسای آکدامار
 • جزیره آکدامار
 • دریاچه وان

وان، مقصدی مقرون به صرفه

مسافر علاوه بر هزینه هتل و قیمت تور وان بایستی مبلغی برای خوراک در این شهر نیز پرداخت کند. قیمت مواد غذایی  در شهر وان بسیار مناسب می باشد. بنابراین  جزء مقرون به صرفه ترین مقاصد محسوب می شود.

عدم نیاز به ویزا

برای افراد مقیم ایران سفر به کشور ترکیه و تهیه تور وان بدون ویزا صورت می گیرد. طوری که با داشتن پاسپورت معتبر مسافر به مدت 6 ماه می تواند مقیم این شهر باشد.

راه های تهیه تور وان و سفر به کشور ترکیه

راه های تهیه تور وان و سفر به کشور ترکیه

گردشگران با تهیه تور وان می توانند از طریق هواپیما، اتوبوس، قطار و یا خودرو شخصی به این شهر سفر کنند. همان طور که قبلا اشاره شد مسیرهای زمینی شهر وان پرطرفدار است زیرا فاصله این شهر با شهرهای مرزی کشور ایران کم بوده که نتیجه آن کاهش هزینه های ناشی از رفت و برگشت می باشد. این شهر فرودگاه بین المللی ندارد.مگر اینکه در شرایط خاصی بین ایران و شهر وان پرواز مستقیم رخ دهد.

تور وان از طریق اتوبوس

فرقی ندارد که مسافر از چه شهری عازم شهر وان می شود. زیرا در نهایت مسیر او به یکی از مرزهای سرو در ارومیه، بازرگان در ماکو و یا رازی در شهر خوی ختم خواهد شد. بنابراین مسافر بدون هیچ مشکلی با اتوبوس از طریق یکی از مرزها به شهر وان سفر خواهد کرد.

تور وان از طریق قطار

استفاده از قطار مسیر تهران – وان یکی دیگر از راه های تهیه تور وان و سفر به کشور ترکیه است. قطار در طول هفته یک بار تور مسافرتی را به صورت رفت و برگشت برگزار می کند و از مرز رازی – کاپی کوی به کشور ترکیه وارد می شود. مسافرت با قطار امکان استراحت برای مسافران را در طول مسیر فراهم می کند. اما به علت ایست و بازرسی های متعدد در طول مسیر توسط گمرک ترکیه نسبت به دیگر مسافرت های جاده ای زمان بر خواهد بود.

تور مسافرتی وان از طریق خودرو شخصی

استفاده از خودرو شخصی برای انتخاب تور وان از نظر زمانی انتخاب بهینه برای مسافر محسوب می شود. ولی سفر به کشور خارجی با ماشین شخصی به مدارک مختلفی همچون پلاک بین المللی، کاپوتاژ خودرو و … نیاز دارد. حال کسانی که نمی خواهند برای مدارک بین المللی هزینه کنند، باید خودرو را در پارکینگ یکی از مرزهای مشترک ایران و ترکیه بگذارند. سپس با تور زمینی وان سفر خود را ادامه دهند.

تور وان از طریق هواپیما

سفر هوایی به شهر وان یکی از آسان ترین و سریع ترین راه های ورود به این شهر می باشد. ولی به دلیل نبود پروازهای دائمی بین ایران و وان نمی توان آن را جزء راه های اصلی سفر به حساب آورد. زیرا فرودگاه این شهر بین المللی نمی باشد و تنها پروازهای داخلی کشور ترکیه در آن صورت می گیرد. البته در برخی مواقع خاص همچون نوروز، پروازهای ایران – وان برگزار می شود تا ورود گردشگران به این شهر آسان تر باشد.

بهترین زمان برای تهیه تور مسافرتی وان

بهترین زمان برای تهیه تور مسافرتی وان

بهترین زمان برای تهیه تور وان  و سفر به این شهر از نیمه خرداد ماه شروع می شود و تا نیمه تیر ماه ادامه می یابد. ولی در حالت کلی هوای این شهر از نیمه ماه فروردین تا نیمه ماه مهر مناسب خواهد بود. البته فصل های پر سفر به شهر وان برای ایرانیان از نیمه ماه خرداد تا نیمه ماه تیر می باشد. همچنین نزدیک کریسمس با وجود هوای سرد انواع حراجی ها، تزئینات خیابان ها و فستیوال ها، مسافران را به وان می کشاند. ایرانیان زیادی نیز این فصل را برای سفر خود انتخاب می نمایند. سفر به شهر وان در ایام نوروز برای ایرانیان متداول است. در نتیجه اکثر گردشگران به دلیل برگزاری حراجی های متعدد در این بازه زمانی به وان سفر می کنند.

قیمت تور وان چقدر است؟

یکی از مهم ترین عامل تصمیم گیری برای مسافران جهت سفر کردن یا نکردن به کشور مقصد، قیمت تور می باشد. با وجود افزایش سرسام آور قیمت تورهای بین المللی همچنان قیمت تور وان در مقایسه با دیگر مقاصد خارجی تغییر نکرده است. در نتیجه برای ایرانیان به صرفه و اقتصادی تر بوده و راحت تر می توانند به این شهر سفر کنند. همچنین تاریخ برگزاری تور، امکانات و آژانس مد نظر در قیمت تور شهر وان تاثیر می گذارد. بنابراین هر چه قدر خدمات بیشتر و تاریخ برگزاری تور مناسب تر باشد، مسلما قیمت تور بیشتر می شود.

تور وان ارزان

قیمت تور وان مدام ثابت نبوده و با استفاده از راهکارهای مختلف می توان این تور را با قیمت ارزان خریداری کرد. حال گردشگرانی که می خواهند با تور هوایی به این شهر سفر کنند، می توانند بلیط های لحظه آخری را تهیه نمایند. همچنین پرواز خود را در ایرلاین های ناشناخته رزرو کنند. زیرا قیمت ایرلاین های معروف بالاتر می باشد. ولی اگر در مرحله نخست تصمیم گیری هستید، تورهای زمینی شهر وان را انتخاب نمایند. زیرا به طور چشمگیری موجب کاهش قیمت تور می شوید. یکی دیگر از راهکارها این است که شما زمان برگزاری تور خود را به فصل ها یا ماه های خاصی اختصاص دهید. زیرا در این زمان مسافران کمتری به این شهر سفر می کنند.

کیفیت تور لحظه آخری وان

قیمت تور وان چقدر است؟

یکی از مزایای تور وان در لحظه آخر این است که هیچ فرقی با تور استاندارد ندارد. در تور لحظه آخری وان تا ساعاتی قبل از آغاز سفر هنوز ظرفیت هتل یا قطار تکمیل نمی شود. درنتیجه تور با قیمت پایین تری از حد نرمال به فروش می رسد. همچنین احتمال دارد که این تور با هتل پنج ستاره یا سه ستاره قرار داد بسته باشد. بنابراین قبل از هرکاری خدمات تور را با کارگزار خود بررسی نمایید.

انواع تور وان ترکیه

تورهای متعددی برای سفر به شهر وان ترکیه وجود دارد که به صورت ریلی و زمینی در طول هفته برگزار می شود. بنابراین تور شهر وان همه روزه و در تمام فصول سال اعم از بهار، پاییز و زمستان به صورت منظم اجرا می گردد. در نوع اول تورها به صورت همه روزه، به دلخواه مشتری، در تاریخ درخواستی، انفرادی و با رزرو هتل و ترانسفر برای گردشگران انجام می گیرند. بنابراین ارزان تر بوده و مسافر به دلیل برگزاری همه روزه تورها زمان سفر خود را تعیین می کند. در نوع دوم تورها به صورتی گروهی، ماهی یک الی دو بار و با ثبت نام در وقت مشخص برگزار می شوند. در این نوع تورها، لیدر همراه مسافر بوده و هزینه آن ها  20% گران تر هستند.

مدارک مورد نیاز برای خرید تور وان

جهت خروج از ایران و از طریق مرزهای زمینی برای اقامت در هتل شهر وان، داشتن مدارک زیر الزامی است:

 • Hes Cod
 • کارت واکسن
 • تست PCR ( تست تشخیص عفونتی یا کرونا )
 • عوارض مربوط به خروج از کشور
 • پاسپورت شش ماهه

تور لوکس وان

واژه لاکچری به معنی گران قیمت و لوکس است. این واژه در زندگی روزمره بسیار به کار می رود. امروزه تورهای خارجی را نیز در برگرفته است. تور وان نیز از این قافله جدا نیست. البته لوکس بودن تور به بودجه و سلیقه مسافر بر می گردد.برای مثال ماندن در هتل های 5 ستاره با امکانات و خدمات رویایی مستلزم پرداخت هزینه گزاف می باشد. بنابراین در تور لوکس وان باید آن ها را مدنظر گرفت. زیرا تور لوکس وان جزء باکیفیت ترین، کمیاب ترین و گران ترین تورها محسوب می شود. همچنین با ایرلاین های خارجی همراه امکانات رفاهی برگزار می گردد. خدمات دیگری همچون تمام وعده های غذایی، رفت و آمد با ماشین های لوکس، گشت های شهری، بیمه مسافرتی و …. شامل این تور مسافرتی می شود.

ارزان ترین زمان جهت تهیه تور وان

ارزان ترین زمان جهت تهیه تور وان

ارزان ترین زمان برای سفر به شهر وان، فصل زمستان است. زیرا با وجود بارش سنگین برف، هتل ها همچنان باز می باشند و قیمت اقامت را به نصف کاهش می دهند. در نتیجه گردشگران با نصف قیمت می توانند از امکانات و خدمات هتل بهره ببرند. در این فصل تعداد گردشگران محدود بوده که نتیجه آن کاهش هزینه ها است. همچنین مسافر تخفیف های زیادی در مراکز خرید، کرایه تاکسی، رزرو پرواز و هتل تجربه خواهد کرد.

حمل و نقل در شهر وان

گردشگران قبل از رزرو تور وان بایستی از سیستم حمل و نقل درون شهری مطلع باشند. زیرا حمل و نقل عمومی در این شهر نسبت به شهرهای دیگر ترکیه همچون استانبول ضعیف است. شهر وان به دلیل کوچک بودن از داشتن مترو محروم است. ولی در عوض می توان از تاکسی، مینی بوس و اتوبوس استفاده کرد.  گردشگر برای سفر به دیگر شهرهای اطراف وان می تواند از کشتی، هواپیما یا قطار بهره ببرد. در حالت کلی پراستفاده ترین و ارزان ترین وسیله نقلیه عمومی در وان اتوبوس است. ولی بومیان از می نی بوس و تاکسی نیز استفاده می کنند.

پروازهای تور وان

اجرای پرواز خارجی بین ایران و وان برعهده خطوط هوایی پگاسوس و ترکیش ایر می باشد. در نتیجه مسافر با مقایسه هر یک از پروازها می تواند مناسب ترین ایرلاین را برای سفر خود برگزیند. ناگفته نماند که زمان های درج شده روی بلیط برای پرواز و توقف تقریبی می باشد. همچنین در اثر عواملی مانند تغییرات جوی، نوع پرواز و فاکتورهای دیگر تغییر می کند.

مناطق  مناسب در شهر وان جهت اقامت

شهر وان کوچک است و مکان های زیادی جهت اقامت ندارد. ولی تور وان مناسب ترین و شلوغ ترین مکان ها و خیابان ها را برای گردشگر رزرو می کند. زیرا باید محل اقامت به مراکز خرید نزدیک باشد. برای نمونه خیابان جمهوریت یکی از مهم ترین و بزرگ ترین خیابان ها در مرکز وان است که به خیابان خرید معروف می باشد. در این خیابان پاساژها، بازارها، رستوران ها و کافه های زیاد وجود دارند که تمام مایحتاج مسافر را تامین می کنند.

معرفی مراکز خرید شهر وان

مسافران زمانی که تور وان را رزرو می کنند در مرحله اول به فکر مراکز خرید می باشند.  یکی از بزرگ ترین و بهترین مراکز خرید در شهر وان، مرکز خرید AVM در خیابان معروف جمهوریت است.  زیرا این مرکز  به دلیل وجود نمایندگی اکثر برندهای معروف جزء پرطرفدارترین و شلوغ ترین مراکز خرید شهر وان محسوب می شود. وان برشکا یکی دیگر از مراکز تجاری جهت خرید پوشاک می باشد. از دیگر مراکز خرید می توان به تورکوز مال، اتایوس سیلور، آیدین پریهام، مرکس چانتا، هامل، اپل استور وان و ماوی دوزلر نیکه شکرلی اشاره کرد. همچنین شهر وان از فروشگاه های معروفی همچون کفش اسپرت کوتکس و آدیداس وان برخوردار می باشد.

ارزان ترین مراکز خرید وان

اکثر مراکز خرید در شهر وان تقریبا لوکس می باشند. افرادی که با تور به این شهر سفر می کنند به دنبال مراکز خرید ارزان نیز هستند. بنابراین در کنار مراکز خرید لوکس، بازارهایی برای خریدهای ارزان هم  وجود دارند. برای مثال بازار کاظم کارابکر، بازار سنتی وان و بازار روس ها جزء بهترین و ارزان ترین بازارهای وان به شمار می روند.