به اعتقاد برخی از مردم اخذ ویزای کانادا کاری سخت است و به آسانی نمی توان به آن دسترسی داشت. در حالی که چنین تصور غلط بوده و برای مهاجرت به کانادا، انواع ویزا وجود دارد. البته برای اخذ انواع این ویزاها نیز راه های مختلفی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. درنتیجه اگر متقاضی صبر کافی به خرج دهد و برای اخذ ویزای کشور کانادا مصمم باشد چنین کاری به سادگی صورت می گیرد.

ویزای کانادا

کمک گرفتن از مشاوران متخصص و وکلا که تجربه زیادی در این حوزه دارند تنها کاری است که باید در نظر بگیرند. زیرا اطلاع از شرایط اخذ ویزای کشور کانادا و رعایت قواعد و اصول آن می تواند تا حد زیادی به متقاضی کمک کند.

نکات کلیدی در اخذ ویزای کانادا

جهت اخذ ویزای کانادا، اطلاع از برخی نکات کلیدی ضروری است و قبل از هر چیزی باید آن ها را در نظر گرفت. اولین نکته کلیدی در اخذ ویزا رفع نقص های موجود در اسناد و مدارک مربوط به ویزا است.

در حالت کلی یکی از دلایل اصلی ریجکت شدن یا رد شدن افراد، نقص در ارائه فرم های مربوطه و مدارک ضروری است. دومین نکته کلیدی پرداخت سر وقت تعرفه های مربوط به اخذ ویزا است که بایستی در اولویت قرار گیرد. البته پرداخت این تعرفه ها به خارج از کشور محدودیت هایی دارد که سپردن آن به یک موسسه مسافرتی معتبر از تاخیر ویزای متقاضی می کاهد.

سومین نکته کلیدی در اخذ ویزا، اعتبار پاسپورت متقاضی می باشد. بنابراین توجه به این مورد ضروری است تا بعدا مهاجرت متقاضی را با مشکل رو به رو نکند.

مشاوره و تماس 021-66917207

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کانادا

اگر هدف از اخذ ویزای کانادا توریستی باشد، متقاضی می تواند مدارک مورد نیاز را خود تهیه نماید.حال این مدرک شامل موارد زیر هستند:

 • پاسپورت متقاضی با اعتبار 6 ماهه
 • یک قطعه عکس پاسپورتی یا همان عکس رنگی ولی با زمینه به رنگ سفید
 • در صورت همراه داشتن همسر، برگه ای از ترجمه سند ازدواج
 • ترجمه گواهی مربوط به اشتغال فرزندان به تحصیل
 • ترجمه شناسنامه متقاضی یا متقاضیان
 • تکمیل فرم مربوط به اطلاعات هویتی متقاضی

ترجمه ای از رضایت نامه برای فرزندانی که بدون والدین می خواهند به کشور کانادا مهاجرت کنند، بدون اینکه به سن قانونی رسیده باشند. البته این رضایت نامه بایستی محضری باشد وگرنه رد می شود. همراه داشتن نامه تمکن مالی آن هم به زبان انگلیسی که با دلار و از طریق امور بین المللی بانکی نوشته شده است.

شرایط اخذ ویزای کانادا

شرایط دریافت ویزای کانادا

همان گونه که قبلا اشاره شد باید برای گرفتن ویزای کانادا شرایطی فراهم گردد که احتمال ریجکت شدن متقاضی را تا حد ممکن کاهش دهد. البته برای اخذ این ویزا نیازی نیست که شرایط و مدارک به صورت تخصصی فراهم گردد.

بلکه تنها داشتن پاسپورت معتبر، گواهی سلامت ذهنی و جسمی و گواهی نبود سوء سابقه متقاضی کافی است. اگر یکی از این شرایط برای متقاضی ممکن نباشد می تواند از راه دیگری برای جبران استفاده نماید. در حالت کلی شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا شامل موارد زیر است:

تمکن مالی مناسب

جهت اخذ ویزای کانادا متقاضی بایستی تمکن مالی به ازای خود یا هر شخص دیگر را به ارزش 1300دلار ثابت کند. البته مبلغ مدنظر برای متقاضی ایده آل می باشد و او می تواند با مبلغ کمتری هم ویزای توریستی را دریافت نماید. البته اثبات تمکن مالی تحت هر شرایطی الزامی می باشد. در نتیجه متقاضی برای تقاضای صدور گواهی تمکن مالی باید از مدیر مربوط به شعبه اصلی بانک مراجعه کند.

تاریخچه سفر

یکی از کلیدی ترین شرایط برای اخذ آسان ویزای کانادا، دارا بودن تاریخچه سفری می باشد. بدین معنی متقاضی سابقه سفر به اروپاو داشتن ویزای شینگن یا کشورهای معتبری مانند ژاپن، انگلیس، استرالیا و ... را داشته باشد. همچنین شخص با داشتن ویزای سنگاپور، استرالیا، ژاپن،آمریکا، انگلیس یا شنگن، شانس خود را برای صدور ویزا کشور کانادا افزایش می دهد.

علاوه بر دو نوع ویزای ذکر شده ویزاهایی همچون ویزای سرمایه گذاری، کاری، تحصیلی و ... وجود دارند. البته نوع ویزا باید با شرایط متقاضی هماهنگ باشد. زیرا هر نوع ویزایی شرایط مختص به خود را دارد.

مراحل درخواست ویزای کانادا

جهت ثبت درخواست و اخذ ویزای کانادا دو راه وجود دارد. یکی از این روش ها اخذ ویزا به شکل آنلاین و با ارسال مدارک می باشد. ولی در روش دوم متقاضی خود به سفارت کانادا مراجعه می کند. البته درخواست ویزا کشور کانادا در چند مرحله انجام می شود که به شرح زیر است:

انتخاب نوع ویزای درخواستی

متقاضی قبل از هرکاری بایستی نوع ویزای کانادا که به آن نیاز دارد را تعیین نماید. زیرا هدف از مهاجرت یا سفر به کانادا در هر شخص متفاوت است و ویزاهای این کشور هر کدام شرایط مختص به خود را دارند. بنابراین متقاضیان می توانند در همان مرحله اول به مشاورین مجرب مراجعه کرده تا با مشکلات دیگری مواجه نشوند.

برنامه ریزی سفر مناسب

برای اینکه متقاضی درخواست ویزای کانادا را ثبت نماید و احتمال ریجکت خود را کاهش دهد، بایستی از قبل با شرایط و چگونگی بررسی مدارک خود آشنا باشد. متقاضی با رجوع به سایت فدرال کشور کانادا و پر کردن فرم های درخواست مربوط به صدور ویزا، مراحل اولیه را طی می کند.

این سایت با درخواست از متقاضیان جهت شرکت در اعتبارسنجی ها و پرسش ها، مجوز ورود را برای آنها آسان می نماید. حال نتیجه به دست آمده برای متقاضی مربوط به ریجکت ویزا، مجوز صدور مربوط به نوع دیگری از ویزا و مجوز صدور ویزا می باشد.

قیمت ویزای کانادا

قیمت ویزای کانادا

کل هزینه های مورد نیاز جهت صدور ویزای کانادا به صورت آنلاین قابل پرداخت است. در نتیجه متقاضی به یک حساب بانکی از نوع آنلاین نیاز دارد. متقاضی قادر است با کمک واسطه های مختص از ارزهای آنلاین یا هر چیز دیگری جهت پرداخت هزینه های مربوط به صدور ویزا استفاده کند.

تکمیل مدارک مورد نیاز

در بخش مربوط به مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کانادا، خلاصه ای از مدارک مورد نیاز توضیح داده شد. البته جهت ارائه کامل و درست مدارک ضروری است که متقاضی از مشاور باتجربه کمک بگیرد. زیرا در صورت ریجکت کردن درخواست ویزا، هزینه و زمان متقاضی اتلاف می گردد.

انگشتنگاری در دفاتر وک

همان گونه که قبل اشاره شد دولت فدرال، مدارک و درخواست ویزا کانادا متقاضی را بررسی می کند. سپس بسته به شرایط فرد نتایج را به 3 حالت برای او صدور می نماید. برخی مواقع سایت از متقاضی می خواهد که مدارک بیشتری را ارسال نماید یا بعضی از مدارک را برای بار دوم ارسال کند.

البته احتمال چنین شرایطی بسیار کم می باشد. با وجود آنلاین بودن پروسه اخذ ویزا، احراز هویت به صورت حضوری انجام می شود. با گذشت چند روز، نتیجه مصاحبه حضوری به وسیله حساب کاربری در سایت فدرال در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت.

صدور ویزا

با تایید کل مدارک و شرایط متقاضی جهت اخذ صدور ویزای کانادا، از او خواسته می شود که مدارک و پاسپورت را به این کشور ارسال نماید.  به محض تایید اعتبار پاسپورت، متقاضی می تواند ویزا را دریافت کند. سپس با تهیه بلیط می تواند عازم سفر به کانادا شود.

هزینه ویزای کانادا چقدر است؟

هزینه ویزای کانادا به نوع ویزای درخواستی و شرایط متقاضی بستگی دارد. در حالت کلی هزینه های مربوط به ویزای توریستی 185 دلار، ویزای تحصیلی 235 دلار و ویزای کاری 240 دلار می باشد. البته این هزینه ها مرتبط به بررسی مدارک، احراز هویت، انگشت نگاری و ... است که با دلار کانادا قابل پرداخت می باشد.

انواع ویزای کانادا

سفر به کانادا بسته به نوع و هدف سفری که دارید نیاز به ویزای مخصوص به خود را دارد. پس هدف از سفر شما مشخص کننده نوع ویزای شما و آماده سازی مدارک لازم برای آن نوع ویزا می باشد. ما در اینجا به معرفی انواع آن می پردازیم.

انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا از طریق کار

یکی از بهترین و به صرفه ترین روش ها جهت مهاجرت به کشور کانادا، اخذ ویزای کانادا از طریق کار می باشد. با توجه به شرایط مطلوب رفاهی و اقتصادی در این کشور، کارمندان و متخصصان زیادی در کشور کانادا متقاضی کار هستند. همچنین نرخ بیکاری در کانادا خیلی پایین می باشد.

بنابراین با ورود مهاجران و افزایش مصرف به شکل خودکار موجب افزایش فرصت های کاری در کشور کانادا می شود. در نتیجه متقاضیانی که خواهان زندگی ایده آل با کیفیت بالا و امنیت مناسب هستند، باید فرم مربوط به ویزای کار کانادا را تکمیل نمایند. ویزای کار در کانادا با دو نوع برنامه جاب آفر و اسکیل ورکر امکان پذیر است.

دریافت ویزا با برنامه اکسپرس اینتری یا اسکیل ورکر، متقاضی بایستی در آزمون هایی شرکت نماید که مهارت و تخصص او مورد ارزیابی قرار گیرد.  حداقل نمره قبولی در این آزمون ها 67 از 100 می باشد. بعد از اتمام این مرحله متقاضی نسبت به دیگر متقاضیان سنجیده می شود. حال اگر متقاضی از نمره بالاتری برخوردار باشد به او ویزای کار اعطا می گردد.

دریافت ویزا با روش جاب آفر، متقاضی از طرف کارفرمای کانادایی باید یک پیشنهاد کاری داشته باشد. البته این کار توسط موسسات کاریابی در این کشور انجام می شود و به صورت آنلاین در دسترس متقاضی قرار می گیرد. اخذ ویزا با روش جاب آفر به صرفه ترین و بهترین روش برای اکثر مشاغل محسوب می شود.

ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی دیگر از راه های مهاجرت و اخذ ویزای در کشور کانادا است. این روش هزینه بر بوده و به زمان بیشتری نیاز دارد. ولی از امکانات و مزایای بیشتری برخوردار می باشد. در این روش ویزا عواملی همچون تمکن مالی، رزومه متقاضی، مقدار سرمایه و ... از طریق دولت مورد بررسی قرار می گیرد.

درنتیجه اگر شرایط مناسب باشد ویزا در اسرع وقت صادر می شود. همچنین متقاضی جهت انتقال پول به کانادا و اثبات میزان سرمایه به امکانات کمکی و مشاور نیاز دارد که پروسه را برای او آسان می کند. بنابراین انتخاب یک موسسه معتبر جهت مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری ضروری است.

اخذ ویزای کانادا از طریق خوداشتغالی

یکی از راه های مهاجرت دائمی به کشور کانادا، اخذ ویزا از طریق خوداشتغالی می باشد. زیرا به متقاضی این امکان را می دهد که براساس مهارت و شغل خود در این کشور اشتغال زایی کند. در این روش اخذ ویزا، سرمایه مورد نیاز جهت اشتغال زایی از طریق تسهیلات خصوصی و دولتی تامین می شود.

بنابراین متقاضی تنها از تجربه و تخصص خود استفاده می کند. درنتیجه شرایط محدودکننده و خاصی برای این روش اخذ می شود. این شرایط شامل تمکن مالی، گواهی عدم سوء پیشینه و سلامت، تجربه کافی در زمینه مربوطه و برخورداری از مهارت و تخصص لازم است.

اخذ ویزای کانادا از طریق تحصیل

اخذ ویزای تحصیلی یکی از راحت ترین و سریع ترین روش های مهاجرت به کشور کانادا است. این روش مهاجرت بسیار پرطرفدار بوده و متقاضی برای اخذ ویزا بایستی از شرایط لازم برخوردار باشد. زیرا این کشور از استانداردهای تحصیلی و آموزشی بالایی برخوردار می باشد. همچنین سطح کیفی کالج ها و دانشگاه های آن ها رتبه بندی بالایی دارد. ناگفته نماند که شرایط زیر به متقاضی کمک می کند که در اسرع وقت ویزا تحصیلی خود را دریافت نماید.

 • پذیرش متقاضی در یکی از سازمان های آموزش عالی کانادا
 • تمکن مالی جهت پوشش مخارج متقاضی در طول سال و همچنین شهریه دانشگاه
 • داشتن گواهی سلامت روانی و نبود سوء پیشینه
 • اعتبار پاسپورت به مدت 6 ماه
 • داشتن نمرات و معدل بالا در تمام مقاطع تحصیلی
 • نمره زبان انگلیسی بالا
 • معرفی نامه موثق از طرف اساتید معتبر
 • داشتن مقالات معتبر ثبت شده و رزومه تحصیلی
 • ارائه مدارک هویتی و تحصیلی به صورت کامل

ویزای همراه تحصیلی کشور کانادا

یکی از امکانات کشور کانادا که برای اشخاص متقاضی تحصیل فراهم می کند امکان اخذ ویزای همراه تحصیلی به والدین، همسر و... شخص محصل می باشد. زیرا احتمال دارد متقاضی برای تحصیل در کشور کانادا به حمایت فردی دیگری احتیاج پیدا کند. برای مثال والدین برای فرزندان از 5 تا 18 ساله ویزای تحصیلی درخواست می کنند. سپس همراه آن از ویزای همراه تحصیلی جهت مهاجرت به کانادا برای خود نیز استفاده می نمایند.

ویزای دانشجویی یکی از ویزای کانادا که شامل ویزای تحصیلی نیز می باشد همان ویزای دانشجویی است. این ویزا امکان تحصیل برای دانشجویان در دانشگاه های کانادا را فراهم می کند. بنابراین متقاضیان با سن بیشتر از 18 سال می توانند با دریافت ویزا اسباب تحصیل در دانشگاه ها، کالج ها و دیگر مراکز آموزشی را به دست آورند.

البته این مراکز باید از طرف اداره مهاجرت تایید شده باشند. همچنین به اثبات رساندن تمکن مالی از طریق متقاضی ضروری است. البته کار دانشجویی همراه تحصیل وجود دارد که متقاضی از این طریق می تواند اکثر هزینه های خود را پوشش دهد.

مقالات مشابه
وقت سفارت وقت سفارت

وقت سفارت کلیه کشورهایی که نیاز به گرفتن ویزا دارند چالشی برای مسافران می باشد. به همین جهت ...

ویزای شینگن ویزای شینگن

کسانی که ویزای شینگن دارند می توانند به همه کشور های عضو پیمان اروپا به راحتی سفر کنند. اروپ...

نظرات کاربران